29.01.2014

Idąc za świętokrzyskim Echem Dnia:

"W Lizbonie odbyły się mistrzostwa Europy w brazylijskim jiu jitsu. Sukces odniósł Krzysztof Suchorabski z Kielc, który w portugalskim turnieju zajął drugie miejsce.

Krzysztof "Lisek” Suchorabski, reprezentujący klub Brazylijskiego Jiu Jitsu "Copacabana Kielce" na mistrzostwach wystartował w kategorii purpurowych pasów do 76kg. Miał trudną drogę do medalu. W tej kategorii rywalizowało aż 69 zawodników z całego świata, gdyż zawody miały charakter otwartych. Kielczanin stoczył w imprezie sześć walk, z których pięć wygrał przez poddanie przeciwnika. Pokazał siłę i świetną technikę. W finale przegrał minimalnie 4-5 z Maxem LIndbladem z Finlandii.

- Finał był ciężki. To była moja jedyna walka w pełnym wymiarze. Rywal prowadził już 3-0. Udało mi się potem zdobyć jeszcze parę punktów, lecz przy wyniku 4- 5 skończył się czas. Korzystając z okazji chciałem podziękować wszystkim tym którzy pozwolili mi wystartować na tych zawodach. Przede wszystkim trenerowi Marcinowi "Gonzo” Tobera za pomoc w ogarnięciu wszystkiego związanego z wyjazdem, wszystkim chłopakom z Copacabany Kielce, którzy przygotowywali mnie do mistrzostw– mówił Krzysiek.

Krzysztof "Lisek” Suchorabski jest dwukrotnym mistrzem Polski w brazylijskim jiu jitsu kategorii purpur 76kg z 2013 i 2014 roku."

<< Wróć do poprzedniej strony